DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

Dekoracje roślinne to nie tylko pięknie kwitnące kwiaty doniczkowe stojące na parapetach biurowych okien. Wiele zielonych aranżacji biurowych projektowanych jest indywidualnie pod konkretne okazje, takie jak Boże Narodzenie, urodziny firmy albo walentynki.

Dlaczego warto dekorować biuro roślinami?

Badania potwierdzają, że w towarzystwie roślin ludzie czują się mniej zestresowani i bardziej produktywni. Często mówi się, że sam kolor zielony działa uspokajająco, a rośliny w pomieszczeniu sprawiają, że łatwiej jest się skoncentrować i myśleć kreatywnie. Każda forma kontaktu z naturą jest ważna, szczególnie w czasach, kiedy duże miasta niemalże zalewane są betonem. Dlatego naturalne dekoracje, czyli aranżacja roślin w przestrzeni biurowej, coraz bardziej zyskują na popularności. Z jednej strony powodem jest pozytywny wpływ roślinności na człowieka, z drugiej niezwykłe walory estetyczne, jakimi mogą pochwalić się zielone aranżacje.

Piękne dekoracje wykonywane z kwiatów i całych roślin nie tylko niezwykle wyglądają, ale także tworzą przyjemną atmosferę w pomieszczeniach. Co ważne dla wielu firm, świeże kwiaty w biurach ocieplają ich wizerunek i to zarówno przed klientami, jak i partnerami biznesowymi.

Dekoracje świąteczne w biurze – aranżacje roślinne

Zielone dekoracje mogą być elementem codziennej aranżacji biura oraz dekoracją świąteczną związaną ze świętami Bożego Narodzenia, Wielkiej Nocy, walentynkami, albo dowolną inną okazją. Dekoracje świąteczne do biura projektowane są indywidualnie, dlatego mogą uwzględniać nietypowe życzenia odnoszące się do charakteru aranżacji czy użytych w tym celu roślin.

Dekoracje roślinne dają możliwość stworzenia wyjątkowego klimatu w biurze. Wiele gatunków przez lata mocno wpisało się w polską kulturę, co dobrze widać na przykładzie roślin wybieranych do dekoracji bożonarodzeniowych. Najważniejsza jest wówczas oczywiście choinka w postaci świerku lub jodły, jednak nie można zapomnieć też o jemiole pięknie prezentującej się w świątecznych stroikach albo delikatnym kaktusie bożonarodzeniowym, czyli grudniku o jasnych kwiatach. Dekoracje świąteczne w biurze często wykonuje się także z użyciem rośliny znanej jako gwiazda betlejemska, czyli poinsecji nadobnej z pięknymi, czerwonymi liśćmi. Wśród dekoracji ściennych i wieszanych na drzwiach w wielu biurach pojawia się ponadto ostrokrzew kolczasty, czyli gałązki krzewu z okrągłymi, czerwonymi owocami.

Świeże kwiaty zawsze na czas

Kompozycje kwiatowe i wszelkiego rodzaju dekoracje roślinne często przygotowuje się z okazji organizowanych w firmie uroczystości albo przyjęć. Szczególnie te wydarzenia, podczas których w firmie przyjmowani są goście, poprzedza się odpowiednią dekoracją wnętrz. Nie zawsze mowa o wielkich wiszących panelach – czasami wystarczą kwiaty cięte w dekoracyjnych wazonach ułożone na ladzie recepcji i w salach konferencyjnych.

Dlaczego nie warto powierzać przygotowania kwiatów własnym pracownikom, obsłudze recepcji albo sekretarce? Przede wszystkim należy pamiętać, że zajmowanie się kwiatami to nie jest ich główne zadanie, a rośliny wymagają one ogromu uwagi, aby dotarły na miejsce świeże i w dobrym stanie. Czasami już podczas drogi z kwiaciarni tracą one swój świeży wygląd i opadają. Profesjonaliści wiedzą, w jaki sposób transportować rośliny, jak je pielęgnować, a przede wszystkim – jakie gatunki wybrać. Przygotują rośliny na każdą okazję, które dotrą do biura zawsze na czas, tworząc piękną aranżację podczas wszelkich ważnych wydarzeń.

Masz pytania?

Jeśli zaciekawiła Cię jakaś nasza usługa i chcesz o niej porozmawiać dłużej, zadzwoń lub napisz do nas.