ROŚLINY SZTUCZNE

Zielone aranżacje roślinne w biurach coraz bardziej zyskują na popularności przez swój ciekawy wygląd i charakter, jaki nadają wnętrzom. Sztuczne rośliny to szansa na piękne wnętrze nawet tam, gdzie warunki nie są sprzyjające dla utrzymania żywej roślinności.

Sztuczne rośliny – czy mogą zastąpić naturę?

Sztuczne rośliny mogą być tak samo piękne jak naturalne, a co najważniejsze – nie mają żadnych potrzeb. Podczas gdy żywa roślinność wymaga odpowiednich warunków, w tym nasłonecznienia, wilgotności powietrza, stałego dostępu do wody i przede wszystkim opieki, rośliny sztuczne postawić można w dosłownie każdym miejscu.

Biura składają się zazwyczaj z zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeń, w których utrzymanie żywych roślin jest dość trudne. Tymczasem zaawansowana technika wykonywania sztucznej roślinności sprawia, że nawet z bliska wcale nie różni się ona od naturalnego oryginału. Mowa nie tylko o sztucznych kwiatach doniczkowych, ale także krzewach, pnączach, dekoracjach wiszących, a nawet całych zielonych ścianach z obszerną aranżacją składającą się z wielu gatunków roślin.

Sztuczne rośliny w biurze – czy warto?

Wszędzie tam, gdzie utrzymanie żywej roślinności byłoby zbyt trudne, pracochłonne lub jest to wręcz niemożliwe ze względu na niesprzyjające warunki, sztuczne pnącza, kwiaty doniczkowe, krzewy czy aranżacje ścienne są szansą na stworzenie przyjemnej atmosfery bez konieczności pielęgnacji zieleni. Rośliny potrafią niesamowicie wpłynąć na wystrój biur i innych wnętrz, w tym zarówno komercyjnych jak i prywatnych.

Sztuczne rośliny duże i małe mają tę przewagę nad ich naturalnymi oryginałami, że nigdy nie tracą swojego pięknego wyglądu. Żywe kwiaty więdną, czasami tracą swój kolor, odpadają od nich listki lub nawet całe gałązki albo uporczywie nie chcą kwitnąć. Sztuczne kwiaty doniczkowe i wiszące „kwitną” natomiast przez cały czas, nigdy nie tracąc najlepszej formy.

Zalety sztucznych roślin

Główną zaletą sztucznych roślin jest brak potrzeby ich pielęgnacji. Zawsze wyglądają dobrze, pączki kwiatów zawsze są otwarte, a głęboki zielony odcień liści nigdy nie przemija, pomimo różnych warunków, w jakich są umieszczane. To sprawia, że mogą one dekorować dosłownie każde pomieszczenie, niezależnie od panujących w nim warunków czy gatunku rośliny, którą ma się zamiar w nim umieścić.

Wspominając o gatunkach, warto dodać, że sztuczne krzewy, kwiaty, pnącza i tworzone z nich udziałem aranżacje nie są ograniczane przez panujące w naturze prawa. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, żeby tuż obok siebie znalazły się gatunki pochodzące z zupełnie odmiennego klimatu albo żeby w aranżacji pojawiły się sztuczne rośliny jak żywe nieco różniące się od tych, które spotkać można w naturalnych warunkach.

Koszt roślin sztucznych

Koszt związany z zakupem sztucznych roślin to wydatek jednorazowy, który nie niesie ze sobą konieczności dalszego inwestowania w roślinną dekorację – w przeciwieństwie do roślin naturalnych, których utrzymanie kosztuje. Dokładna cena konkretnej realizacji zawsze ustalana jest indywidualnie podczas tworzenia projektu. Różni się w zależności od wybranych roślin, aranżowanej przestrzeni, a nawet sposobu mocowania dekoracji. Sztuczna roślina wisząca albo sztuczne rośliny na ścianę są zwykle nieco droższe niż kwiaty doniczkowe, które nie wymagają żadnej formy montażu. Koszt nawet w przypadku pojedynczych roślin doniczkowych wciąż jest dość zróżnicowany – zależy on między innymi od ich wielkości czy gatunku i wynosi zwykle pomiędzy kilkadziesiąt a kilkaset złotych.

Masz pytania?

Jeśli zaciekawiła Cię jakaś nasza usługa i chcesz o niej porozmawiać dłużej, zadzwoń lub napisz do nas.