SERWIS ZIELENI W BIURACH

Utrzymanie zieleni w przestrzeniach biurowych wymaga opieki wyspecjalizowanej firmy, która dobierze odpowiednie środki do gatunku i indywidualnych potrzeb każdej rośliny. Na rozwój zieleni może mieć wpływ wiele czynników, takich jak temperatura i wilgotność powietrza, a nawet regularne czyszczenie liści. Zielone Biura świadczą serwis zieleni cykliczne i jednorazowo, w trosce o zdrowie roślin i przyjemną atmosferę w biurach.

Serwis zieleni - dlaczego w wyspecjalizowanej firmie?

Używanie żywych roślin jako dekoracji biura ma wiele zalet, w tym udowodnioną naukowo poprawę samopoczucia osób, które w takim biurze przebywają. W otoczeniu roślinności łatwiej jest się skupić, stres nieco ustępuje, a kreatywność zostaje lekko pobudzona. Czy to nie idealne warunki do pracy? Żeby jednak cieszyć się zielenią w biurowych wnętrzach, nie wystarczy postawić w nich kilka doniczek z dowolnym gatunkiem rośliny. Każda roślina wymaga regularnej pielęgnacji, której lepiej nie zostawiać w rękach firmy sprzątającej ani obsługi recepcji. Pielęgnacja roślin w przestrzeni biurowej to zadanie dla profesjonalnej firmy, która zastosuje właściwe dla danych gatunków środki, dbając o zdrowy rozwój zielni biurowej.

Serwis zieleni w biurach realizowany przez Zielone Biura to usługi pielęgnacyjne i porządkowe świadczone zarówno jednorazowo, jak i cyklicznie. Rekomendujemy, aby w biurach, w których znajduje się dużo roślinności, wizyty serwisu były regularne. Pozwoli to roślinom dobrze się rozwijać i pozostawać zdrowymi.

Utrzymanie zieleni w biurze – o czym warto pamiętać?

Planując zielone aranżacje biurowe składające się z żywych roślin, koniecznie należy wziąć pod uwagę wymagania konkretnych gatunków, które zamierza się kupić. Nie wszystkie z nich przeżyją w klimatyzowanym biurze, a niektóre mogą potrzebować stosowania specjalnych środków. O jakich czynnikach nie można zapomnieć?

Większość roślin hodowanych wewnątrz pomieszczeń przystosowana jest do optymalnej dla człowieka wilgotności powietrza oscylującej w granicach 40-60%. Wilgotność mieszcząca się w tych granicach jest także odpowiednia dla sprzętu elektronicznego, mebli, tkanin, a nawet podłóg, które również, w przypadku niektórych materiałów, mogą pochłaniać wilgoć z powietrza. W klimatyzowanych biurach wilgotność często jest dość niska, co nie sprzyja rozwojowi roślin. Skuteczne utrzymanie zieleni w biurach wymaga umiejętnego doboru gatunków, które poradzą sobie z panującymi tam warunkami.

Temperatura panująca w biurach najczęściej oscyluje pomiędzy 20 a 22 stopniami Celsjusza. W takiej temperaturze jest w stanie rozwijać się wiele roślin, ale nie wszystkie. Niektóre z nich, takie jak na przykład popularny i piękny kwiat o nazwie Złocień, potrzebuje niższej temperatury, której, ze względu na komfort osób przebywających w biurze, nie można ustawić.

Pielęgnacja roślin w biurach to nie tylko ich podlewanie i nawożenie. Ważne jest także regularne czyszczenie, ponieważ na listkach, gałązkach, a nawet kwiatach, podobnie jak na każdej innej powierzchni, gromadzi się kurz wraz z drobnymi zanieczyszczeniami. Serwis porządkowy roślin realizowany przez Zielone Biura to także troska o to, żeby nawet najbardziej wymagające gatunki miały zapewnione optymalne warunki do rozwoju.

Niektóre gatunki roślin potrzebują światła słonecznego bardziej niż inne. Należy do nich między innymi popularna roślina ozdobna o nazwie Dracena, która wymaga regularnego obracania w kierunku źródła światła tak, aby dotarło ono do niej z każdej strony. Drobna niewiedza wystarczy, żeby roślina zatrzymała się w rozwoju lub chorowała pomimo odpowiedniego nawodnienia.

Masz pytania?

Jeśli zaciekawiła Cię jakaś nasza usługa i chcesz o niej porozmawiać dłużej, zadzwoń lub napisz do nas.